Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Handlowa Spółdzielnia Pracy          MNISZTWO w Cieszynie

Lokalizacja

Cieszyn jest jednym z najstarszych miast na Śląsku. Podanie głosi, że założyli go w 810 roku trzej bracia, Bolko, Leszko i Cieszko,  synowie czeskiego księcia Lecha, który zginął w walce z wojskami cesarza Karola Wielkiego w 805 roku. Według legendy trzej bracia, po długiej wędrówce spotkali się tutaj u źródła, nazwanego później Studnią Trzech Braci i ciesząc się tym faktem założyli gród Cieszyn.

Cieszyn znajduje się w południowej części Polski, pomiędzy 18º 35' 50 długości geograficznej wschodniej i 49º 43' 08 szerokości geograficznej północnej. Pod względem administracyjnym leży w południowej części województwa śląskiego, w powiecie cieszyńskim. Według danych GUS na 1 stycznia 2013 Cieszyn liczył 36 119 mieszkańców i jest 149 miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców oraz 2176 pod względem zajmowanej powierzchni. Gęstość zaludnienia wynosi 1262 os./km². Położenie u stóp Beskidu Śląskiego, bezpośrednio na granicy, przy linii kolejowej, drodze ekspresowej S52, a także atrakcyjny wygląd historycznego centrum z malowniczym rynkiem i dużą ilością zabytków, daje Cieszynowi spore perspektywy rozwoju. Staje się on coraz bardziej popularnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym, co częściowo rekompensuje upadek miejscowego przemysłu w latach 90 i brak dużych inwestycji gospodarczych. Miejscowa gospodarka nastawiona jest obecnie głównie na handel i usługi.

Historia Spółdzielni

Spółdzielnia powstała w 1990 roku uchwałą Założycielskiego Walnego Zgromadzenia członków z likwidowanej Beskidzkiej  Spółdzielni Handlu Produkcji i Usług „Samopomoc Chłopska” w Bielsku-Białej, przyjmując obecną nazwę Handlowa Spółdzielnia Pracy „MNISZTWO” w Cieszynie (nazwa MNISZTWO pochodzi od nazwy dzielnicy Cieszyna, w której usytuowana jest Spółdzielnia).

Obszar działania Spółdzielni

Spółdzielnia działa na terenach miast Cieszyna, Skoczowa, Ustronia, powiatu cieszyńskiego, bielskiego oraz zapatrujemy klientów z Republiki Czeskiej i Republiki Słowackiej.

Przedmiot działalności

Nastawiliśmy się na zaspokajanie potrzeb szerokiej grupy klientów, głównie okolicznych mieszkańców, rolników, przedsiębiorstw oraz obywateli Czech i Słowacji. Jest to branża wymagająca utrzymywania większej ilości asortymentu z uwagi na różnorodność sprzętu rolniczego. Jesteśmy przedstawicielami wielu producentów, hurtowni polskich i zagranicznych działających na polskim rynku. Oferta sprzedaży obejmuje maszyny rolnicze, części do maszyn i ciągników rolniczych produkcji polskiej jak URSUS jak i zagranicznych New Holland, John Deere, ZETOR, MF, T-25 i innych, węże hydrauliczne, opony, akumulatory, paski klinowe, narzędzia, łożyska i inne normalia oraz artykuły przemysłowe niezbędne w gospodarstwie domowym (ponad 10 tys. pozycji towarowych). Czego nie mamy na stanie sprowadzimy nawet na drugi dzień. 

Naszym milusińskim oferujemy zabawki związane z naszą branżą, takie jak traktory z całą gamą maszyn rolniczych i innych pojazdów. Klienci oceniają naszą działalność pozytywnie, na co zapracowaliśmy ciężką pracą i nadal doskonalimy się w naszych poczynaniach.

Sklep ROLNIK w Ustroniu posiada jeszcze w ofercie trudno dostępne już na rynku części do ciągnika T-25, do kosiarek i kopaczek konnych.

 

Witryna stworzona na platformie